34. If dreams are like movies, then memories are films about ghosts.

Tak się zastanawiam, co jeśli nie jesteśmy na tym świecie sami? Nikt przecież nie udowodnił nam, że wszelkie stwory z baśni, bajek czy historyjek do straszenia dzieci nie istnieją. Nie mamy na to dowodu, tak samo jak nie mamy dowodu na ich istnienie. Chociaż, może mamy, ale po prostu wypieramy to ze świadomości i za wszelką cenę staramy się racjonalnie wszystko wytłumaczyć.

There are more things in Heaven and Earth, than are dreamt of in your philosophy. – William Shakespeare

Wszystkie legendy gdzieś mają swój początek. Większość z nich ma swoje źródła w ludowych podaniach, a te musiały mieć swoje źródło w czymś, co faktycznie miało miejsce. Tak, jedni powiedzą, ludzie ciemni byli i w byle gówno wierzyli. Może i byli ciemni, ale przynajmniej nie byli ignorantami. Żyjemy w świecie, gdzie nauka i technika odgrywa pierwszorzędną rolę w istnieniu cywilizacji, coraz częściej zapominając o tym, żeby w coś wierzyć.

Ludzie to durnie, bo wykluczają każdą możliwość, która wydaje im się niemożliwa bez głębszego zastanowienia. To nie jest trudne być open minded, więc skąd ten sceptyzm?

Wtajemniczeni bardziej w tematy powiedzą wam, że jest wiele dowodów na istnienie istot uznawanych powszechnie za bujdy. Wokół samych wampirów narosła masa mitów i legend, a niewielu „znawców” tej tematyki wie również o sprawach, które tę popkulturową istotę ukształtowały.

Skąd mnie naszła wena na tą notkę? Za dużo niewyjaśnionych rzeczy ostatnio się dzieje, za wiele widzę, czuję i słyszę, dlatego muszę się jakoś tego pozbyć. Poza tym, parę dni temu rozmyślałam nad tym. Wielu ludzi zastanawia się, co dzieje się z zaginionymi, których nigdy nie odnaleziono. Prawda, część z nich prowadzi nowe życie z dala od starego, ale co z resztą? Albo co z niezidentyfikowanymi ciałami, których przyczynę śmierci nawet trudno podać? Świat jest pełen tajemnic i spraw o których nawet nam się nie śniło, dlatego ja osobiście wierzę, że nie jesteśmy tutaj sami. Nawet nie jesteśmy świadomi, jakie istoty żyją w naszym otoczeniu.

I’ve got secrets and lies, that would blow your mind.

Dałabym wiele, żeby móc uzyskać odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań. Niestety, większość z nich pozostanie bez odpowiedzi.

Potrzebuję koncertu tych panów. Uzależniłam się od nich prawie tak jak od batonów. Przy tej muzyce czuję niebywałe odprężenie, wpadam w swego rodzaju relaksujący trans. Nie pogardziłabym ich koncertem w moim mieście. Umarłabym ze szczęścia prawdopodobnie, zaraz po tym, jak wysrałabym kontener skittelsów i wyrzygała kwadryliony kilometrów tęczy. Serio. Marzę o zobaczeniu ich na żywo.

dream.
almost all of my dreams are broken.
follow your soul. beautiful soul.
what if i don’t have soul?
then follow me.

Trolle trollami, ale z tym akurat mi się ciekawie pisało. Zastanawiam się tylko, kto był tak znudzony życiem, żeby pisać do mnie na ask.fm i podawać się za młodszego Leto, albo zjeżdżać mnie z błotem bez podania racjonalnych powodów. Anyway… Moje serce zdobyło nazwanie mnie Boo’s girl. Nie wiem, jakoś mnie ukradło, no. Coś w tym jest cholerka, nie da się ukryć.

Reklamy

4 thoughts on “34. If dreams are like movies, then memories are films about ghosts.

  1. Rzeczywiście to prawda. Ludzie w obecnych czasach są tak zabiegani, że nie mają czasu zastanowić się nad tym właśnie, co ich otacza.

    Boo’s girl ❤

  2. Boo’s girl idealnie do Ciebie pasuje 😉
    Też wierze w to, że nie jesteśmy sami, ponieważ zbyt często mam do czynienia ze zjawiskami, których NIE POTRAFIĘ wytłumaczyć w racjonalny sposób.
    Imagine Dragons <3! Kocham ich za "Radioactive", ale "Demons" też jest spoko. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s